Magdalena Kosicka-LeszczyńskaZ wykształcenia jestem radcą prawnym. Wybrałam tę pracę, żeby wspierać ludzi w trudnych sytuacjach. W praktyce zobaczyłam jednak, że mimo tego, iż w pracę wkładałam serce, moja rola sprawiała, że zamiast konflikty łagodzić, uczestniczyłam w nich, patrząc bezradnie jak między stronami rosła nienawiść, jak rozpadały się relacje. Pracowałam w stresie, nie mając satysfakcji z tego, co robię. W pewnym momencie, gdy czułam, że moje życie nie daje mi radości i jest mi coraz trudniej, trafiłam na NVC. Proces, który się wtedy rozpoczął przyniósł zmianę w całym moim życiu zawodowym i prywatnym.

W tej chwili głównie skupiam się na rozwiązywaniu konfliktów i wspieraniu stron w konflikcie. W nim widzę wartość – szansę na zmianę i budowanie bogatszych, głębszych i szczerych relacji. W mediacjach, zwłaszcza sądowych, ludzie przychodzą, gdy konflikt trwa latami, a pomiędzy stronami tyle się zadziało, że nie mają już one woli zmiany, ani zaufania, że to jest możliwe. Moim marzeniem jest to, aby docierać do ludzi wtedy, gdy trudności dopiero się zaczynają, kiedy jeszcze uleczenie relacji jest dla nich w pełni dostępne. Pole do pracy widzę szczególnie w rodzinach, gdzie te relacje są naprawdę ważne.

Oferuję mediacje zarówno pomiędzy partnerami, członkami rodzin, jak i mediacje w sporach gospodarczych. Prowadzę mediacje rówieśnicze wśród dzieci i młodzieży. Proponuję szkolenia z mediacji dla nauczycieli oraz dla młodzieży szkolnej. Oferuję również rozwiązywanie konfliktów grupowych.

Prowadzę warsztaty i szkolenia NVC dla grup otwartych, zakładów pracy, szkół i przedszkoli. Pracuję także z grupami rozwojowymi kobiet.

Najbardziej lubię pracę z młodzieżą i kadrą nauczycielską oraz pracę z konfliktem i uzdrawianiem relacji. Tu dostrzegam największy potencjał do zmiany świata – serca ludzi otwierają się, gdy zaczynają słyszeć i rozumieć siebie nawzajem.

Dane kontaktowe:

Zamość

tel. 696 202 011
magdalena.kosicka@komunikujemysie.pl

Facebook: warsztatyempatii