Agnieszka Pietlicka

Jako wykładowczyni, a później trenerka, pracuję od 1999 r. Zanim poznałam Porozumienie bez Przemocy zajmowałam się, także naukowo, komunikacją międzykulturową, pasjonowały mnie dialog międzyreligijny, wychowanie wielojęzykowe, czy odwaga cywilna.

Dziś podstawą mojej pracy jest Porozumienie bez Przemocy uzupełnione o System Wewnętrznej Rodziny (IFS, dra Richarda Schwarzta). Korzystam także z Focusingu (Eugene Gendlina) oraz Pracy (The Work Byron Katie).

Moje ulubione tematy to powstawanie przekonań i szukanie sposobów do ich transformacji  oraz metodyka – uwielbiam tworzyć materiały edukacyjne, szukać nowych ścieżek pedagogicznych, obrazów, przykładów, które łączą głębię z lekkością i docierają przy tym do różnych ludzi.

Miałam szczęście pracować w kilku krajach, w języku polskim, niemieckim, francuskim i angielskim, z bardzo różnymi grupami zawodowymi – z kucharzami, z wychowawczyniami przedszkolnymi, z oficerami, z robotnicami fabryk.

Głównie prowadzę 1 do 24-dniowe warsztaty, bardzo lubię także krótkie interaktywne wykłady. Wspieram ludzi poprzez mediacje. Jestem członkiem Stowarzyszenia na rzecz wsparcia rodziny Strefa Rodziny i mediatorem w stowarzyszeniu. Na spotkaniach indywidualnych, które oscylują między coachingiem a terapią, pomagam ludziom dotrzeć do ich zasobów.

Wraz z Aleksandrą Bagińską z Fundacji Świadomego Rozwoju wydaję książki (mamy już 8! – stan z 2018 r.). Z Katarzyną Dworaczyk, moją ulubioną artystką, prowadzę Fundację Miejsce ludzi, która promuję wszelkie formy budowania świata opartego na poszanowaniu potrzeb.

Mieszkam z partnerem i dwójką dzieci w Poznaniu, w którym się urodziłam i po którym – by zadbać o równowagę – biegam zachwycając się starymi kamienicami.

Dane kontaktowe:

Poznań

tel. 503 498 330
pietlicka@miejsce-ludzi.com

www.miejsce-ludzi.com