Dominika JasińskaProwadzę warsztaty z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i rozwoju osobistego dla osób prywatnych, firm i szkół. Jako trenerkę rozwoju osobistego interesuje mnie przede wszystkim problematyka komunikacji międzyludzkiej, która obejmuje zarówno kontakt z sobą, jak i z innymi bliskimi, rodziną czy współpracownikami. Pracuję ponadto jako mediator. Prowadzę sesje indywidualne.

W pracy bazuję na Nonviolent Communication (NVC) – Porozumieniu bez Przemocy, metodzie komunikacji i filozofii życia, która opiera się na empatii i kontakcie z własnymi potrzebami. Realizuje się ona w dialogu z innymi ludźmi, ale przede wszystkim z samym sobą.

 • Uzyskałam tytuł magisterski z Filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim.
 • Ukończyłam Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii przy Dojrzewalni Róż.
 • Jestem certyfikowaną trenerką CNVC Center for Nonviolent Communication NVC (Porozumienie bez Przemocy).
 • Uczestniczyłam w „Szkoła dla Rodziców” i „Rodzeństwo bez rywalizacji” – programach bazujących m. in. na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, których celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w kontaktach z dziećmi i młodzieżą, organizowanych przez Przychodnię Psychologiczną nr 1 w Gdańsku.
 • Ukończyłam kursy: Intensywny Kurs Mediacji w oparciu o NVC (Warszawa – 15 dni), Studium Mediacji (Gdańsk – 10 dni)
 • Ukończyłam intensywny trening „Coaching oparty na potrzebach” (Holandia-Dania-Polska – 30 dni)
 • W ramach rozwoju osobistego i zawodowego uczestniczyłam w treningach z międzynarodowymi trenerami NVC takimi, jak: Eva Rambala, Ewa Orłowska, Ania MillsKay RungLiv LarssonMarianne GothlinIke LasaterJohn Kinyon, Kirsten Kirstensen, Karsten Schacht-Petersen, Bob WentWorth, Pernille Plantener. Saah Peyton, Carl Plesner, Godfrey Spencer (w sumie około 100 dni warsztatowych).

Moim życiowym wyzwaniem stało się zachęcanie ludzi do przyglądania się sobie i swoim relacjom ze światem, do dostrzegania źródła problemów oraz do budowania wiary w możliwość zmiany i poprawienia jakości swojego życia na wielu poziomach. Gdy piszę o tym, myślę przede wszystkim o:

 • relacjach z samym sobą (wiara w siebie, poczucie własnej wartości, krytyka wobec siebie, sztuka odmawiania, bycie w zgodzie z sobą, zaspokajania własnych potrzeb, zdrowie i stosunek do własnego ciała oraz wiele innych czynników, służących budowaniu poczucia szczęścia i spełnienia)
 • relacjach rodziców z dziećmi (budowanie relacji opartych na zaufaniu i bezpieczeństwie, w tym tematy posłuszeństwa i autorytetu, stosowania kar i nagród, motywowania do działania)
 • relacjach współmałżonków i partnerów (budowanie związków opartych o świadomość wzajemnych potrzeb i umiejętność ich wyrażania i zaspokajania)
 • relacjach nauczycieli i uczniów (budowanie wzajemnego szacunku, zaufania i atmosfery do nauki w środowisku, które z założenia wspiera model dominacji i władzy)
 • relacjach w pracy (wyrażanie siebie w środowisku, gdzie istnieje hierarchia i jasny podział na szefów i pracowników, czyli tam, gdzie jedni rządzą drugimi)

Propaguję ideę NVC w Trójmieście, m. in. poprzez działania społecznościowe i rozpowszechnianie informacji o wydarzeniach związanych z NVC w Trójmieście na Facebooku. Informacji szukaj na: Żyrafa w Trójmieście.

Organizuję warsztaty z Porozumienia bez Przemocy dla trenerów polskich i zagranicznych w tym: Studium Mediacji, Coaching oparty na potrzebach, Studium Komunikacji w Biznesie. Więcej na stronie www.strefanvc.pl

Dane kontaktowe:

Gdańsk

tel. 502 544 706
info@dominikajasinska.pl

www.dominikajasinska.pl