Elżbieta WięcławWytrwale szukam w życiu porozumienia, a Porozumienie bez Przemocy jest moją drogą w tych poszukiwaniach. Od kiedy pamiętam, chciałam pracować z ludźmi. Moim spełnionym zawodowym marzeniem stała się szkoła. Bardzo zależy mi, aby to było miejsce dialogu pełnego szacunku, w którym każdy jest brany pod uwagę. Jestem dyrektorem i współwłaścicielem Zespołu Szkół FILOMATA w Gliwicach.

W 2001 roku wzięłam udział w seminarium, które prowadził w Warszawie Marshall Rosenberg.

I wtedy wszystko się „poukładało”. Zobaczyłam, jak skuteczne narzędzia dopełniają życiową filozofię opartą na empatii. To był mój pierwszy, nieplanowany krok na ścieżce NVC.

Dzisiaj, jako trenerka, z radością prowadzę warsztaty NVC, dotyczące edukacji i współpracy zespołowej (komunikacja w szkole, rozwiązywanie konfliktów, emocje w szkolnej ławce, komunikacja z rodzicami uczniów, kary i nagrody, informacja zwrotna). Lubię pracę z nauczycielami, bo oni decydują o jakości edukacji. Wierzę, że od edukacji zależy kształt naszego świata. Z podobną intencją pracuję z rodzicami, prowadząc warsztaty o tym, jak skutecznie budować porozumienie z własnymi dziećmi, jak poprzez relacje dawać im siłę na całe życie.

Chętnie prowadzę warsztaty wprowadzające do NVC oraz otwarte, interaktywne spotkania, na których uczestnicy po raz pierwszy stykają się z NVC. Organizuję w Gliwicach grupy ćwiczeniowe dla tych, którzy chcą rozwijać umiejętności związane z empatyczną komunikacją.

Wielką inspiracją jest dla mnie Brene Brown i jej badania, dotyczące wstydu i odwagi. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie coachingu. Łączę NVC z coachingowym podejściem, które jest mi najbliższe jako sposób współpracy z ludźmi i prowadzenia własnej firmy. W życiu staram się pamiętać, że „żaden motyl nie usiądzie na zaciśniętej pięści”.

Dane kontaktowe:

Gliwice

tel. 501039352
e.wieclaw@filomata.pl