Ewelina RagielJestem certyfikowaną trenerką NVC, mediatorem, coachem, arteterapeutką i managerem. W swojej pracy wykorzystuje Mindfulness i Focusing. Czerpię też inspiracje z Neurobiologii mózgu i Ustawień Systemowych Sarah Peyton oraz Internal Family System Roberta Schwartz’a. Prowadzę szkolenia, warsztaty i mediacje w nurcie Porozumienia bez Przemocy oraz empatyczne sesje indywidualne. W kontakcie z drugą osobą ważna jest dla mnie autentyczność i akceptacja. Z przyjemnością i wzruszeniem pracuję zarówno z kobietami (Uważne na siebie w duchu NVC – autorski program łączący NVC i Mindfulness ), jak rodzicami i z młodzieżą. Jako manager marzę by język konstruktywnej komunikacji zagościł w polskich firmach. Od 2010 roku stale się rozwijam i pogłębiam świadomość wewnętrzną i warsztat trenerski.

Moja historia: po 15 latach odeszłam z pracy w korporacji bo to co mnie przyciąga to empatyczna komunikacja z drugim człowiekiem. Z Nonviolent Communication (NVC) świadomie związana jestem od 2011 r., choć tak naprawdę ta idea była ze mną od dziecka. Wrodzona wysoka wrażliwość i umiejętność patrzenia na świat z innej perspektywy zawsze były powodem rodzących się pytań o prawdziwe przyczyny zachowań innych ludzi.

Miałam okazję uczyć się od wielu trenerów, niektórzy z nich to: Ania Mills, Ike Lasater, Lucyna Wieczorek, John Kinyon, Kirsten Kristensen, Marianne Gothlin, Carl Plesner, Dominic Barter, Miki Kashtan, Pernille Plantener, Sura Hart, Shona Cameron, Gina Lawrie, Deborah Bellamy i Sarah Peyton.

Szczególnie jestem wdzięczna Bobowi Wentworthowi za współpracę, przyjaźń i wsparcie, a Towe Widstrand, mojej assesorce za pełne ciepła słowa „Having you as a candidate was a gift. Blessed are those who will have you as a trainer”, które są dla mnie motywacją w chwilach zwątpienia.

Bardzo ważny jest dla mnie kontakt z naturą, bo wierzę w jej dobroczynny, uzdrawiający wpływ na ciało i duszę człowieka. Kocham szybko chodzić, pływać kajakiem po Suwalszczyźnie i nade wszystko tańczyć.

Pracuję w języku polskim i angielskim, również przez Skype.

Dane kontaktowe:

Warszawa

tel. 505 195 332
ewelina.ragiel@gmail.com

mindfulnvc.pl