Przez wiele lat pracowałem w międzynarodowych korporacjach (Lucent, Alcatel, Nokia). Rozczarowany hierarchicznymi sposobami zarządzania (koniecznością wypracowywania narzuconych norm bez względu na ich sens, wytykaniem błędów, szukaniem winnych, gdy coś nie działa zgodnie z przewidywaniami) zdecydowałem się szukać innych dróg motywowania ludzi do działania i współpracy, a w konsekwencji także innych stylów porozumiewania. Zaprowadziło mnie to do poznania NVC i turkusowych organizacji, do odkrycia, że istnieją inne sposoby zarządzania, w których NVC okazuje się być skutecznym narzędziem ułatwiającym porozumiewanie się oparte na zaufaniu.

Marshall Rosenberg twierdził, że każdy konflikt może być rozwiązany w zaledwie 20 minut od momentu, w którym obie strony zaczną sobie wzajemnie ufać, że nie będą zaspokajać swoich potrzeb kosztem drugiej strony. Jestem przekonany, że każdy konflikt jest okazją do kontaktu i porozumienia. Moim celem jest uczenie i pokazywanie, w jaki sposób można to osiągnąć. Szczególnie zainteresowany jestem obszarem wspierania relacji oraz implementacją NVC w organizacjach.

Prowadzę warsztaty NVC, zajmuję się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami. Jestem autorem kilku artykułów naukowych. Prywatnie – jestem szczęśliwie żonaty, dużo podróżuję i fotografuję.

Pracuję w języku polskim i angielskim. Mieszkam w Bydgoszczy

Uczyłem się od wielu różnych trenerów NVC. Są wśród nich: Miki Kashtan (USA), Eva Rambala (Węgry), Ania Mills (Polska), Ike Lasater (USA), John Kinyon (USA), Liv Larsson (Szwecja), Kay Rung (Szwecja), Roxy Manning (USA), Kirsten Kristensen (Dania), Karsten Schacht-Petersen (Dania), Bob Wentworth (USA), Pernille Plantener (Dania), Sabine Geiger (Niemcy), Shona Cameron (UK), Deborah Bellamy (Austria), Sarah Peyton (USA), Kelly Bryson (USA).

Dane kontaktowe:

Bydgoszcz

tel. 501 021 303
kontakt@strefaslow.pl

www.strefaslow.pl