Ada BieńkowskaJestem Certyfikowaną Trenerką Porozumienia bez Przemocy (NVC).

Od 2024 organizuję Polski Festiwal NVC Online, tłumaczę i recenzuję książki o tematyce NVC, uwielbiam współtworzyć nowe projekty, jestem zafascynowana ideą współdzielenia mocy i zasobów oraz tzw. Intentional Living Communities.

Wspieram rozwój osób dorosłych, dotychczas m.in. w ekowiosce Hitzacker Dorf, w ramach współpracy z Caritasem, Uniwersytetem Graz, Uniwersytetem Warszawskim, Komisją Europejską, niemieckimi instytucjami zajmującymi się edukacją dorosłych tzw. Volkshochschulen, pracowałam z pilotami, personelem medycznym, specjalistami ds. BHP (w ramach inicjatyw Human & Organizational Performance), zespołami korporacji. Jestem w zarządzie i współpracuję z niemieckim stowarzyszeniem NVC DACH e.V. nad projektami mającymi na celu upowszechnianie NVC w Europie w ramach Erasmus+, współorganizuję intensywny trening NVC tzw. IIT.

Prowadzę warsztaty, kręgi i coaching w ramach następujących obszarów zainteresowania:

– Wprowadzenie do NVC

– Pogłębienie NVC przez emocje (złość, strach, wstyd)

– Moderowanie trudnych sytuacji i sytuacji konfliktowych w pracy

– Duchowy aspekt NVC

Poza NVC, inspiracje czerpię z Internal Family System (IFS), medytacji w diadzie, Movement Medicine, Yin Yogi oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Pracuję online i w całej Europie z organizacjami i osobami indywidualnymi po polsku i niemiecku (jestem dwujęzyczna) oraz po angielsku. Mieszkam trochę w Warszawie, trochę w Berlinie, bywam cyfrową nomadką.

Mam syna i męża.

Bywa, że boję się niepowodzenia, odrzucenia, bezradności.

Radość sprawia mi leżenie w słońcu na plaży, zjadanie tortów bezcukrowych, głaskanie psów (najchętniej Berneńczyków). Czasem lubię płakać.

Ukończyłam prawo i podyplomowo NVC.

 

Dane kontaktowe:

Warszawa

adakosmalska@gmail.com